درباره مرکز تحقیقات ژئومکانیک کاشیگر

آشنایی با مرکز تحقیقات ژئومکانیک کاشیگر

این مرکز در سال ۱۳۸۷ با همکاری دکتر سعید کریمی‌نسب و دکتر حسین جلالی‌فر با نام آزمایشگاه مکانیک محیط‌های ناپیوسته راه‌اندازی گردید. این آزمایشگاه فعالیت خود را با هدف مدلسازی فیزیکی پدیده‌‌‌های مرتبط با توده سنگ‌های درزه‌دار و شناخت جنبه‌های گوناگون رفتار توده سنگ به منظور تحلیل سازه‌های مرتبط با سنگ نظیر سدها، انواع تونل‌ها، معادن روباز و زیرزمینی و چاه‌های نفت و گاز در بخش مهندسی معدن دانشگاه شهید باهنر کرمان آغاز کرد. در سال ۱۳۹۴ با پی‌گیری‌های انجام گرفته این آزمایشگاه به مرکز تحقیقات ژئومکانیک کاشیگر تغییر نام داد و پس از تجهیز و نوسازیِ محل جدید، به همت دانشجویان فعال در مرکز به محل فعلی (اتاق  ۲۳) واقع در ساختمان آزمایشگاه‌های بخش مهندسی معدن انتقال یافت.

از جمله مهم‌ترین اهداف این مرکز تعریف پروژه‌های صنعتی و آزمایشگاهی متناسب با نیاز صنایع و معادن می‌باشد، به این امید که بخشی از مشکلات موجود در این راستا برطرف گردند.

در حال حاضر این مرکز در زمینه سنگ‌های ساختمانی فعالیت گسترده‌ای را آغاز کرده است و در نظر دارد که با جمع‌آوری اطلاعات مورد نیاز خدمات گسترده‌ای را در سطح کشور به معادن و موسسات مربوطه ارایه دهد.

از دیگر فعالیت‌های این مرکز می‌توان به ساخت تجهیزات  بومی آزمایشگاهی اشاره کرد. در این زمینه تاکنون دو دستگاه آزمون برش مستقیم و دستگاه مقاومت فشاری سه‌محوره تمام سروو-کنترل با همکاری شرکت آزمون طراحی و ساخته شده است.

این آزمایشگاه همچنین بر پایه تجربه تعامل موفق با بخش‌های صنعتی و درک مشکلات و محدودیت‌های پیش روی آن‌ها، آماده ارائه خدمات ژئومکانیک دانش‌بنیان به پروژه‌های معدنی و عمرانی می‌باشد.

آدرس : کرمان – بلوار جمهوری اسلامی – دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه شهید باهنر کرمان – مرکز تحقیقات ژئومکانیک کاشیگر

صندوق پستی: ۱۳۳- ۷۶۱۷۵

تلفن: ۰۳۴۳۲۱۱۴۰۴۱ داخلی ۳۳۳

فاکس: ۰۳۴۳۲۱۲۱۰۰۳

پست الکترونیکی مرکز تحقیقات: Info@kgmc.ir

کپی برداری از مطالب این سامانه در صورت درج منبع بلامانع است. مرکز تحقیقات ژئومکانیک کاشی‌گر

CLOSE
CLOSE